İçeriğe geç

Eczane Tasarımları ve Dekorasyonları

Eczane Dekorasyonları ile  Eczacılar farklı olma arayışına girmişlerdir. Mağazacılık sektöründe her markanın bir dekorasyon tarzı olduğu gibi eczanelerde de farklı tasarımlar ile eczacılar birbirleri ile yarışmaktadırlar.

Eczacılar, dekorasyonlarını artık eczane dekorasyonu yapan ve bu işte uzman kişilerin ellerine ve eczacı koçlarına bırakmaktadırlar.

Eczane dekorasyonunda neler önemlidir?

Eczane Dizayn ve dekorasyon firmaları eczacı ile ön görüşme yaptıktan sonra dekorasyonu yapılacak yerin ölçülerini alır ve yere 3d görsel sunum resimleri hazırlanır. Bu hazırlanılan resimlerde eczane kasa bankosu, eczane dolapları, eczane raf sistemleri, eczane vitrin dekorasyonu ve eczane dış cephe tasarımları yapılmaktadır. Eczacı ile yapılan son görüşme ile dizayn ve dekorasyonda kullanılacak malzeme detaylarıda belirlenilerek anlaşma yapılmaktadır.

eczane duvar raf sistemleri

Eczane dekorasyonunda hangi ürünler kullanılmalıdır?

Eczanelerde genel hatları ile ahşap, metal, aluminyum, cam ve pleksiglass ürünler kullanılarak eczane raf sistemleri ve dekorasyonları yapılmaktadır.

Dünya genelinde de eczacılar farklı olmak ve fark yaratmak üzerine birçok tasarımcıya eczanelerini yaptırmaktadırlar. NEW YORK ta yapılan CARELAND eczaneside bunlardan birtanesidir.

eczane karşılama masaları

Eczane duvar raf sistemlerinde neler kullanılır?

Eczane raf sistemlerinde ve  duvarlarında dalga etkisi oluşturmaktadır. Bu eczanede ahşap malzemeler parlak yüzeyli Lake boyalı olarak ve High Gloss dediğimiz ayna parlaklığındaki ahşap malzemeler ile yapılmıştır. Bu parlaklık eczane klinik kalitesini arttırmak için seçilmiştir.

eczane raf sistemleri

Eczane tasarımlarında hangi renkler kullanılmalıdır?

Eczaneyi sadece beyaz ile yapmak yerine ikinci rengi seçerken doğa yani yeşili seçmiş olup bu renktede parlak ürünler kullanılmış ve tasarlanmıştır.

Zemine yapılan çimen yeşili pvc ile de tasarım bütünlüğü sağlanmaktadır. (Tabi bulunduğunuz yer buna uygunluk gösteriyorsa seçilebilir.)

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir