İçeriğe geç

Çanta Mağaza Dekorasyonları ve Tekli Çanta Askılarının Önemi

Çanta mağaza dekorasyonu duvar rafları ve orta standlar dekorasyonun önemli detaylarını içerisinde barındıran ve mağazaya bir konsept katan ürünlerdir. Ürün satışında ise en önemli teşhir ürünü ise…..

çanta mağaza dekorasyonu

Tekli çanta askıları ve çiftli çanta askılarıdır. Çanta askı tutucuları, çantaların raf üzerinde veya orta masa üzerilerinde düzgün durmasını sağlamakta, çantanın formunu birebir rafta göstermekte ve ürünün satışını arttırmaktadır. Tekli çanta askıları ince malzme olarak üretildiğinden ve ürünün arka tarafında kaldığından sanki ürün havada askıdaymış gibi gözükmektedir.

Tekli çanta askıları ve çiftli çanta askıları metal bir alt tabla flanşı üzerinde bir boru veya profil ve içerisinde yükseklik ayarı sağlayan daha ince bir malzemeden oluşmaktadır. Yükseklik ayarlı olması her çanta için raf veya orta stand masa üzerinde kullanılabilirliği sağlamaktadır. Kimi firmalar bu ürünleri vitrin dizaynı nda dackullanarak  vitrin podyumları üzerinde ürün teşhiri sağlanmaktadır.

çanta ve aksesuar mağaza dekorasyonu

 

Mağaza içerisinde duvar raf sistemleri olarak metal profil dikmelerden yararlanılmış olup profil yüzeyi slot deliklidir. Slot delikler ayra tarafa getirilerek görüntü kirliliği azaltılmış ve mağaza içerisinden bakıldığında düz hatlar ön plana çıkarılmıştır.

Metal profiller arasında alt bölümde çekmeceli bir dolap ve üzerinde 3 sıra raf olarak ürünler teşhir edilmektedir.

En altta bulunan çekmeceli dolap tasarımda zemine konulmamış olup yaklaşık 15 cm yukarıdan başlatılmıştır.

Çekmeceli dolap alt bölümünde gizli ışık uygulaması yapılmıştır.

Duvarlarda belli bölümlerde kemerler için kemerlik bölümleri yapılmış ve kemerlerin teşhiri burada yapılmıştır.

Kemer üniteleri alt bölümünde ahşap bir havuz yapılarak kemerlerin düzgün şekilde durması sağlanmıştır.

Orta bölümde yapılan kademeli platformlar üzerinde çanta, cüzdan ve ayakkabı teşhiri doğru şekilde yapılmıştır. Bu tarz çalışmalarda tekli ayakkabı tutucu kullanılarak ayakkabılar ön plana çıkarılmaktadır. Mağaza içerisinde kullanılan bu tekli ayakkabı tutucular genelde 3 farklı ölçüde yapılarak kullanılmaktadır. 15cm –25cm — ve 35cm gibi ölçülerdedir.

Podyum üzerlerinde cüzdan teşhiri için çanta cüzdan standları da birçok mağaza da kullanılmaktadır.

çanta mağazası kasa bankosu

Kasa bankosu lake boyalı ve L şeklinde mağazaya göre tasarlanmış ve uygulaması yapılmıştır. Duvar bölümlerinde tavanda gizli ışık bölümleri yapılmış olup mağaza içerisinde genel aydınlatma salyangoz gömme spotlar ile yapılmıştır. Mağazada Rayspot kullanılmamıştır.

çantacı raf sistemleri

 

 

 

 

 

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir