İçeriğe geç

Ayakkabı Mağaza Dekorasyonu

Ayakkabı mağaza dekorasyonu ve raf sistemleri üzerine genel bilgiler içermektedir. Buradaki tasarımlar ile mağazanızda esinlenilerek farklı uygulamalar yapılarak mağazanızın tasarımını değiştirebilirsiniz…

ayakkabı mağaza dekorasyonu

 

Yapılan bu ayakkabı mağazası dekorasyonu nda mevcut 2 kat mağaza birbiri ile uyumlu olarak tasarlanmış olup kat içerisinde de bölümler zemin renkleri ile ayrılmış bulunmaktadır. Zeminde bir bölümde ahşap abanoz  tonlarında parke kullanılmıştır. diğer bölüm ise mermer zemin uygulaması yapılmıştır. Mermer zemin üzerinde damarlı bir görünüm bulunmaktadır.

Ayakkabı Mağazası içerisinde bulunan oturma grupları pastel tonlarında deri kaplamalı olarak seçilmiştir.

Merdiven bölümü mağazanın geniş durması açısından cam olarak tasarlanmış ve uygulaması yapılmıştır.

ayakkabı mağaza dizaynı

Tavanda yapılan asma tavan uygulaması ve aydınlatma detayları şık ça tasarlanmış olup, Trifaze rayların tavanda oluşturabileceği karmaşıklık gizlenmiştir. Asma tavan ön bölümünden sarkan ufak püsküller mapaza içerisinde dekoratif bir etki yaratmıştır.

Duvar aynaları ise ahşap çerçeveli olarak yapılmış olup kalın bir çerçeve tasarımı yapılmıştır. Bu ayna çerçevesi duvara direk sabitlenmemiş zemine bastırılmış ve açılı bir şekilde duvara montajı yapılmıştır.

Duvarda bulunan raf sistemleri için öne doğru bir alçıpan duvar yapılmış olup bu alçıpan duvar yan bölümlerinde ışık detayları uygulaması yapılmıştır.

Ayakkabı raf sistemleri için duvarda bulunan alçıpan üzerinde 2 adet ahşap raf uygulaması yapılmıştır. Yapılan bu ahşap raf uygulamasında gizli raf taşıyıcılar ile ahşap raflar alçıpan duvara sabitlenmiştir.

Alçıpan duvar üzerinde bulunan ışıklı çerçeveler üzerinde ayakkabılar tek tek sergilenmiş ve şık bir görüntü oluşturmuştur.

ayakkabı mağaza raf dekorasyonu

Bu bölümde ise duvarda metal 2 adet çap 22 lik veya çap 25 mm lik boru üzerine bayan ayakkabıları konularak teşhiri sağlanmıştır. Burada kullanılan metal üzeri boya mat olarak seçilmiştir.

ayakkabı mağaza raf sistemi

Mağaza içerisinde belli bölümlerde zemine kutu bölmeli ahşap üniteler konulmuş ve üzerlerine dekoratif objeler konularak süsleme yapılmıştır. Duvar üzerinde ise raf sistemleri haricinde belli noktalarda dekoratif ahşap çerçeveli resimler kullanılmıştır. Burada yapılan bu çalışmada çerçeve ölçüleri farklı yapılarak duvar üzerinde bir dekoratif kombin yapılmıştır.

ayakkabı mağazası vitrin dekorasyonu

Mağaza girişi ve mağaza vitrini sade bir sarım yapılmış olup sadece marka  yapılan ön cephe uygulaması üzerine uygulanmıştır. Üst bölümde bulunan isim ve logo, önü pleksi li olarak yapılmış olup içerisine konulan aydınlatmalar ile aydınlatılmıştır.

Kapı girişinde bulunan merdiven basamakları nın alt bölümlerine gizli bir fuga yapılmış olup bu bölümlerden gizli aydınlatma yapılmıştır.

ışıklı raf sistemi

Ayakkabılar duvar üzerinde bulunan ışıklı çerçevelere bir metal parça yardımı ile sabitlenmektedir.Kolaylıkla sergilenen ürün alınıp farklı bir ürün sergilenebilmektedir.

mağaza ayakkabı tutucuları

Ayakkabı Mağazası Dekorasyonu  içerisinde belli orta masa üniteleri üzerinde metal tekli ayakkabı tutucular ile ürünler eğimli ve düz olarak sergilenmektedir. Bu tarz uygulamalar mağaza içerisinde şık durmaktadır.

mağaza aynası

.

mağaza dekorasyonları

Mağaza içerisinde orta bölümde bulunan oturma koltuklarının ortasında yuvarlak metal masa uygulamsı yapılmış olup bu orta masa üzeri siyah cam yapılarak üstüne konulan ürünün ön plana çıkması tasarlanmıştır.

mağaza dizaynı

.

mağaza raf sistemleri

.

mağaza tekli ayakkabı tutucuları

.

tekli çanta askıları

Mağaza içerisinde bulunan çantalar tekli çanta tutucular ile teşhir edilerek satışı yapılmaktadır

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir