İçeriğe geç

Eczane Raf Sistemleri

Eczane dekorasyonlarında raf sistemleri, eczacılar tarafından son günlerde önemsenmeye başlanılmış ve her geçen gün farklı tarasarımlı eczaneler ile eczacılar birbirleri ile yarışıyorlar…

Günümüzde geldiğimiz noktada eczacıların sadece ilaç satarak eczanelerini ayakta tutamıyacağı ve dermakozmetik ürünlerinin taleplerinin artması ile eczacılar eczanelerini değiştirmeye, tasarlamaya, en güzel sunum yapıbilecek hali vermeye çalışmaktadırlar. Günümüzde bu noktada eczacı koçları tarafından da yönlendirilmekte ve bu konuda destek alarak inovasyonu sağlayarak perakende pazarında yerlerini almanın heyacanını yaşamaktadırlar.

 

Tabi günümüzde perakende sektörünün de hızla gelişmesi ile birçok satış teknikleri oluşmuş ve bu teknikler ve öğrenilen bilgiler ışığında çalışmalar yapılmaktadır. Örneğin eczanelerde eczane bankoları çok önemlidir. Kasa bölümü önlerinde ve yanlarında bulunan ufak teşhir standları inanılmaz derecede satışı hızlandırmakta ve müşteriler  tarafından kasa da bekleme süresinde ilgi çekerek ürünü algılaması ve ürünü alması sağlanmaktadır.

eczane raf sistemleri

Eczanelerde kullanılan raf sistemleri, eczane dekorasyonu cam raflı olup cam raf ölçüleri 30cm x50cm veya 30cm x90cm gib ölçülerde yapılmaktadır. her bölüm birbirinden pleksi seperatörler ile ayrılarak bölümlerin alanları belirlenmiş olmaktadır. duvar larda bulunan cam raf sisteminin yukarı aşağı hareketli olması o bölümün kolaylıkla değiştirilebilmesine ve belli dönemlerde yerlerinin değiştirilmesini sağlamaktadır.

Eczanelerde ürünlerin bölümlerini belirtir ibarelerin olduğu pleksi isimlikler eczane içerisinde müşterilere yol göstermekte ve kolaylıkla aranılan ürünü bulabilmelerini sağlamaktadır.

Eczanelerde alınlık olarak yapılan bu isimlikler ışıklı şekilde olursa daha dikkat çekiic ve ürün odaklı olmaktadır.

Eczanelerde kullanılan raf sistemleri haricinde aydınlatma da önemlidir. Belli noktalarda led aydınlatmalar yapılarak mağazaya farklı bir tarz kazandırılabilir.

Eczane tavanlarında barisol uygulaması sıkça karşımıza çıkmaktadır. Eczane içerisindeki diğer aydınlatmalar ise sıva altı aydınlatmalar olarak kullanılmaktadır. Fakat yeni mağazacılık deneyiminde artık birçok eczane rayspot uygulamalarıda mağazalarında yapmaktadır.

 

 

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir